Blog na glowna

16 stycznia , g. 16:30 odbędzie się komisja ds. monitorowania sposobu zarządzania komunalnym zasobem lokali użytkowych odbędzie (w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście przy ul. Nowogrodzkiej 43). O to posiedzenie Grzegorz Walkiewicz wnioskował jeszcze w grudniu, w intencji, aby radni zajęli sie przyszłością lokalu po Barze Mlecznym "Prasowy". Chodźmy tam! Być może wspólnie przekonamy radnych PO i PiS, a następnie burmistrza, do wystawienia lokalu w konkursie profilowanym, aby w tym miejscu nadal bar mleczny funkcjonował. Niech będzie "tanio i przaśnie"

Komunikat obrońców Baru Prasowego ws. śmierci Joli Brzeskiej
Rozbudzona obroną śródmiejskiego Baru Prasowego debata o lokalach miejskich – przetargach profilowanych i niższych czynszach, nieuchronnie trafia na bariery miejskiej polityki przestrzennej. Demokratyczną dyskusję o charakterze miasta ucina bowiem masowa prywatyzacja tysięcy kamienic, a także skwerów i ogrodów. Prawo mieszkańców do godnego życia i wpływu na tkankę miejską zastępuje wolna amerykanka. W Warszawie AD 2012 wygrywa silniejszy, bogatszy, ten „kto da więcej”. Tragedię miasta dobitnie odzwierciedla historia śmierci Jolanty Brzeskiej, warszawskiej działaczki społecznej, walczącej przeciwko podwyżkom czynszów.
(czytaj dalej)

Dziś, 29 grudnia 2011 r., złożyliśmy w kancelarii dzielnicy Śródmieście pismo, w którym domagamy się mediacji w sprawie planowanego przetargu na najem lokalu po zamkniętym Barze Prasowym. Nie zamierzamy biernie przyglądać się działaniom samorządu, które godzą w nasze interesy. Jako mieszkańcy chcemy mieć wpływ na decyzje władz dzielnicy i miasta, a w kwestiach spornych, takich jak sprawa Baru Prasowego, liczymy na to, że dialog z samorządem doprowadzi do kompromisu. Czekamy teraz na odpowiedź władz dzielnicy. Będziemy Was informować o dalszych losach Baru Prasowego.

Pages